Emre BECER

1980'de İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Grafik bölümünü bitirdi. Avusturya’da bir reklam firmasında iki yıl çalıştıktan sonra 1983 yılında araştırma görevlisi olarak atandığı Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde lisansüstü çalışmalarını tamamladı. 1987-2005 yılları arasında Bilkent Üniversitesi’nde, 2005-2010 yılları arasında da Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Becer, halen Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünde lisans ve lisansüstü düzeyde grafik tasarım, ambalaj grafiği ve tipografi dersleri vermektedir.

Dokuz kişisel sergi gerçekleştiren, yurtiçi ve dışında çeşitli karma sergilere katılan Becer, yapıtlarıyla ulusal ve uluslararası düzeyde birçok ödül kazanmıştır. Birçok makale ve bildirisinin yanı sıra, Dost Kitabevi Yayınları tarafından yayımlanmış "İletişim ve Grafik Tasarım"(1997), "Modern Sanat ve Yeni Tipografi" (2007) ve "Ambalaj Tasarımı" (2014) adlı üç kitabı bulunmaktadır.


H. Emre Becer studied graphic design at the State School of Applied Arts in İstanbul. After two-year advertising agency experience in Austria, he moved Turkey and began his career as Research Assistant at Marmara University, Faculty of Fine Arts where he earned his Ph.D degree in graphic design. From 1987 to 2005 he worked as Associate Professor at Bilkent University in Ankara. Prof. Becer moved İstanbul in 2005 and continued teaching graduate and undergradute design classes at Marmara University, Faculty of Fine Arts. He is recently a faculty member at Yeditepe University, Faculty of Fine Arts.

He has joined several national and international group exhibitions and realized nine one-man shows. Becer’s artistic works received several awards in various national and international competitions. He is the author of three published design books.